Image module

Przedszkolak eksperymentuje

W Przedszkolu realizujemy program kształcenia kompetencji naukowo-technicznych ” Przedszkolak eksperymentuje” . Dzieci aktywnie uczestniczą w pokazach oaz w warsztatach fizycznych przygotowanych przez Panią dr. Justynę Strankowską , nauczyciela akademickiego pracującego na Wydziale Matematyki , Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.
Głównym celem programu jest zainteresowanie dzieci naukami ścisłymi i przyrodniczymi, zachęcanie ich do kreatywnego myślenia oraz rozwiązywanie problemów, poprzez kształcenie w nich umiejętności:

  • obserwowania i badania zjawisk fizycznych i astronomicznych;
  • zastosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym;
  • wyciągania wniosków z obserwacji i doświadczeń;
  • samodzielnego obserwowania zjawisk fizycznych występujących w przyrodzie.

Zajęcia integracji sensorycznej

Zajęcia integracji sensorycznej mają charakter zabawy naukowej , w trakcie której poprzez dostarczanie kontrolowanych ilości wrażeń dotykowych, przedsionkowych i proprioceptywnych dochodzi do kompensacji zaburzonych funkcji zmysłowych. Terapia odbywa się w specjalnie przygotowanych i wyposażonym odpowiednie sprzęty ( huśtawki, hamaki terapeutyczne , wałki terapeutyczne, grzybek, deskorolki, równoważnie , trampoliny itp..) gabinecie. W czasie zajęć nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności, ale wzmacnia się procesy nerwowe leżące u ich podstaw.

Image module
Image module

e-Twinning

Projekt e-Twinning ma za zadanie rozwijać umiejętności słuchania oraz swobodnego porozumiewania się w języku angielskim . Za pomocą specjalnej platformy internetowej nauczyciele wraz z dziećmi mają szanse poznać zwyczaje i różnice kulturowe obcych krajów.
Uczniowie mają możliwość brania udziału w konferencjach na żywo z dziećmi z innych krajów. Za sprawą projektu język angielski jest dla dzieci nie tylko szkolnym przedmiotem lecz staje się wspaniałą zabawą i prawdziwą pasją.

Dzięki własnej kuchni

możemy zapewnić dzieciom zdrowe, smaczne i ciepłe posiłki przygotowane

z pełnowartościowych, nieprzetworzonych produktów wysokiej jakości.

  • Potrawy zagęszczamy tylko warzywami, przyprawiamy naturalnymi ziołami, smażymy do dwóch razy w tygodniu, gotujemy w rękawach, pieczemy, dusimy, sami przygotowujemy kisiele, budynie, sosy.
  • Używamy różnego rodzaju ryżu, makaronu, kasz m.in. kuskus, jaglanej, orkiszowej.
  • Jemy dużo warzyw i owoców oraz kiełki.
  • Staramy się używać produktów bez chemii, konserwantów, sztucznych barwników- czytamy etykiety!

Współpracujemy z dietetykiem. Bierzemy udział w programie „ Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”- Akademia Zdrowego Przedszkolaka.
Dzieci poznają i respektują zasady zdrowego odżywiania.

Image module
Image module

Kraina Liczb Williego

Nauczanie matematyki poprzez świetną zabawę , jaką jest „Kraina Liczb Williego” – liczby nabierają życia – matematyka tworzona jest przez dziecko.

Image module

ul. Pólnicy 26, 80-177 Gdańsk – Jasień.
Tel. 58- 322-10-72, 509-38-39-88

Przedszkole Artystyczno – Językowe położone jest z dala od zgiełku ulicznego w Gdańsku na osiedlu Jasień przy ul. Pólnicy 26. Naszą siedzibą jest przestronny, monitorowany, składający się z dwóch kondygnacji budynek.
W przedszkolu mieści się siedem sal dydaktycznych wraz z łazienkami, sala teatralna, sala zabaw ruchowych, szatnia, kuchnia wraz z zapleczem, gabinet logopedy, terapii pedagogicznej oraz wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej.